Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | 300S |
| Model | TS128GUSD300S-A |
| Appearance | |
| Dimensions | 11mm x 15mm x 1mm |
| Weight | 0.4g |
| Storage | |
| Capacity | 128GB |
| Flash Type | 3D NAND flash |
| Operating Environment | |
| Operating Temperature | -25°C - 85°C |
| Operating Voltage | 2.7V ~ 3.6V |
| Performance | |
| Speed Class | U3 |
| V30 | |
| A1 | |
| Sequential Read (CrystalDiskMark) | up to 100MB/s |
| Sequential Write (CrystalDiskMark) | Up to 40 MB/s |
| Insertion/Removal Cycles | 10,000 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers




