Customers Who Viewed This Product Purchased
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,399.00
R1,249.00
Save: R 150!
ID-Cooling FX240 PRO 240mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,049.00
R899.00
Save: R 150!
Lian Li G89.GA2L36RB.00 GA II Lite 360mm ARGB Black Liquid CPU Co...
In stock with WootwareR1,999.00
R1,699.00
Save: R 300!
ID-Cooling FX360 PRO White 360mm Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
ID-Cooling FX360 INF 360mm ARGB Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,549.00
R1,349.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFRE00144A Liquid Freezer III 360 ARGB 360mm AIO Black CP...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,099.00
Save: R 1,100!
ID-Cooling SL360 Space Series 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR2,999.00
R1,849.00
Save: R 1,150!
ID-Cooling SL360 XE BLACK Space Series 360mm Black Liquid CPU Coo...
In stock with WootwareR2,349.00
R1,999.00
Save: R 350!
ID-Cooling FX360 INF White 360mm ARGB Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
ID-Cooling FX240 INF WHITE FX INF Series 240mm ARGB White Liquid ...
In stock with WootwareR1,199.00
R899.00
Save: R 300!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | TRYX |
| Series | CPU Coolers |
| Model | L-P360A-AS3M-G1K |
| Pump Solution | ASETEK GEN8 V2 |
| Mounting Bracket | Adjustable |
| Intel Compatibility | LGA1851 / 1700 / 1200 / 115X |
| AMD Compatibility | AM4 / AM5 |
| VRM Fan | Yes |
| Screen Rotation | No |
| TDP | 320W |
| Radiator Dimensions | 399.5 × 120 × 30 mm |
| Radiator Material | Aluminum |
| Tube Diameter | 12.5 mm |
| Tube Length | 400 mm |
| Pump Dimensions | 118 × 92 × 92 mm |
| Pump Speed | 800 – 3600 RPM ±10% |
| Pump Noise | 25.3 dBA |
| Pump Connector | 4-Pin PWM |
| Fan Model | ROTA SL ARGB 120 |
| Fan Number | 3 |
| Fan Dimensions | 120 × 120 × 25 mm |
| Contact Connection | Yes |
| Blades Material | PC |
| Lighting | ARGB |
| Fan Speed | 500 – 1850 RPM ±10% |
| Air Flow | 65.64 CFM |
| Static Pressure | 2.49 mmAq |
| Fan Noise | 28.87 dBA |
| Fan Bearing | FDB |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 Year Warranty, 2 Year Warranty On Display |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









