Customers Who Viewed This Product Purchased
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Western Digital |
| Series | Blue PC Mobile |
| Model | WD10SPZX |
| Essential Information | |
| Capacity | 1 TB |
| Form Factor | 2.5" |
| RoHS Compliant | Yes |
| Performance | |
| Interface | SATA 6 Gb/s |
| Cache | 128 MB |
| Rotational Speed | 5400 RPM |
| Average Drive Ready Time | 2.8 Sec |
| Reliability / Data Integrity | |
| Load / Unload Cycles | 600,000 |
| Non-recoverable Read Errors Per Bits Read | <1 in 10e14 |
| Power Management | |
| 5VDC ±10% (A, Peak) | 1 |
| Average Power Requirements | Read / Write: 1.5 W |
| Idle: 0.5 W | |
| Standby / Sleep: 0.1 W | |
| Environmental Specifications | |
| Temperature | 0°C to 60°C (Operating) |
| -40°C to 65°C (Non-Operating) | |
| Acoustics | 19 dBA (Idle) |
| 21 dBA (Seek, Average) | |
| Physical Features | |
| Height | 7 mm |
| Length | 100.2 mm |
| Width | 69.85 mm |
| Weight | 0.09 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Customers Who Bought This Also Bought
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
Super Flower SF-750F14GE Leadex III GE 750W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,849.00
Save: R 600!
Palit GeForce RTX 5060 DUAL NE75060019P1-GB2063D 8GB GDDR7 128-bi...
In stock with WootwareR11,599.00
R6,999.00
Save: R 4,600!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,099.00
Save: R 700!
AMD 100-100001405WOF Ryzen 5 9600X 5.40GHz 6-Core Zen 5 Socket AM...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,499.00
Save: R 1,300!
ADATA AD5S560032G-S PREMIER 32GB (1x32GB) DDR5-5600 CL46 1.1V Bla...
In stock with WootwareR10,099.00
R7,299.00
Save: R 2,800!
Super Flower SF-1000F14GE Leadex III GE 1000W 80 Plus Gold ATX 3....
In stock with WootwareR3,049.00
R2,499.00
Save: R 550!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR899.00
R799.00
Save: R 100!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
AMD 100-100000927BOX Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz (4.4GHz Boost) So...
In stock with WootwareR4,349.00
R2,799.00
Save: R 1,550!
















