Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | WINX |
| Series | Wireless Chargers |
| Model | WINX POWER Wireless Qi Universal 3-In-1 Charging Stand (WX-CS101) |
| Input Power | 5V @ 2A |
| 9V @ 3A | |
| Total Output Power | 5W / 7.5W / 10W / 15W |
| Watch Output Power | Up to 2.5W |
| Earphone Case Output Power | Up to 3W |
| Phone Output Power | Up to 15W |
| Priority Distance | 3-6mm |
| Conversion Efficiency | ≥ 75% |
| Working Frequency | 110 ~ 205KHz |
| General | |
| Dimensions | 117 x 118 x 65.5mm (H x D x W) |
| Weight | 0.218kg |
| Colour | Black |
| Box Contents | WINX POWER Easy Universal 3-in-1 Wireless Charger x1 |
| Type-C Charging Cable x1 | |
| Watch Charging Module x1 | |
| User Manual x1 | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R249.00
Save: R 130!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!









