Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | WINX |
| Series | Vibe Comfort 2 |
| Model | WX-HS107 |
| Headphones | |
| Speaker Frequency Response | 20Hz - 20,000Hz |
| Impedance | 32Ω |
| Speaker Size | 40mm |
| Sensitivity | 95±3dB |
| Connectivity | |
| Bluetooth Version | V5.3 |
| Bluetooth Protocol | A2DP, AVRCP, and HFP |
| Bluetooth Frequency Range | 2.4GHz-2.480GHz |
| Transmission Range | 15 meters |
| USB Type-C Input | 400mAh / 3.7V |
| General | |
| Charging Voltage | DC 5V |
| Charging Time | Approx. 2 hours |
| Playtime | Approx. 55 hours (fully charged at 50% volume) |
| Compatibility | iOS/Android |
| Product Dimensions | 19cm x 17cm x 8cm |
| Product Weight | 220g |
| Packaging Contents | WINX VIBE Comfort 2 Wireless Headphones x1 |
| USB Type-C Charging Cable x1 | |
| User Manual x1 | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Category Bestsellers
Sennheiser HD 599 Circumaural Open Back Ivory/Brown Stereo Wired ...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,999.00
Save: R 400!
Razer RZ12-03820200-R3G1 Hammerhead HyperSpeed For Xbox Wireless ...
In stock with WootwareR3,099.00
R2,499.00
Save: R 600!









