Customers Who Viewed This Product Purchased
MCHOSE HW-UT98-2 MCHOSE X Unbox Therapy UT98 98% RGB Silent Peach...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,899.00
Save: R 500!
Ajazz AK820-PU-SSS AK820 Purple Sea Salt Switch 75% Wired Mechani...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820-BG-MS AK820 Grey Moon Switch 75% Wired Mechanical Gam...
In stock with WootwareR1,199.00
R879.00
Save: R 320!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Purple Wired M...
In stock with WootwareR1,749.00
R999.00
Save: R 750!
MCHOSE MC-ACE68AIR-10 Ace 68 Air Mount Tai Magnetic GT Hall Effec...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,399.00
Save: R 450!
MCHOSE MC-MIX87-7 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,599.00
Save: R 850!
MCHOSE MC-MIX87-9 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,649.00
Save: R 550!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Grey-Yellow Wi...
In stock with WootwareR1,449.00
R999.00
Save: R 450!
Ajazz AK820 75% Compact Red Switch White LED Backlit Black Wired ...
In stock with WootwareR1,099.00
R699.00
Save: R 400!
Womier SK75 75% RGB POM Mint Blizzard Switch Black Wireless Mecha...
In stock with WootwareR2,249.00
R1,699.00
Save: R 550!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Womier |
| Series | QK87 |
| Model | Womier QK87 |
| Layout & Keys | |
| Total Keys | 87 Keys |
| Layout | Tenkeyless (TKL) |
| Compatibility | Windows / macOS |
| Design & Build | |
| Colour | Green |
| Case Material | ABS |
| Keycap | Cherry Profile Double-Shot PBT Keycaps |
| Keyboard Weight | 1093g (±30g) |
| Dimensions | 363 x 134 x 40.6mm |
| Switch & Plate | |
| Switches | Womier POM Beige Switch |
| Plate Material | PC |
| Lighting | |
| Backlight LEDs | South-Facing |
| RGB | Full RGB |
| Connectivity | |
| Connection Types | Wired |
| 2.4GHz Wireless | |
| Bluetooth | |
| Interface | USB Type-C |
| Battery | |
| Battery Capacity | 4000 mAh |
| PCB & Software | |
| PCB | Support Custom Driver |
| Hotswap | |
| Full RGB | |
| Firmware Compatibility | QMK |
| VIA | |
| Features | |
| Multimedia Display | Customizable Multimedia Mini Screen |
| Bluetooth Multi-Device | Connect Up To 3 Devices |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









