| Model | AX5U6000C3016G-DCLARWH |
| Capacity | 32GB(2x16GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 6000MHz |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel |
| Tested Latency | 30-40-40 |
| Tested Voltage | 1.35V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Fan lncluded | No |
| Height | 40mm |