Patriot PVVR532G600C30K Viper Venom RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR11,799.00
R8,999.00
Save: R 2,800!
XPG AX5U6000C3016G-DTLABRBK Lancer Blade RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6...
In stock with WootwareR12,399.00
R9,999.00
Save: R 2,400!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,499.00
R9,899.00
Save: R 600!
Kingston KF560C30BBEAK2-32 FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000...
In stock with WootwareR12,399.00
R10,799.00
Save: R 1,600!
XPG AX5U6000C3032G-DTLABBK Lancer Blade 64GB (2x32GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR23,999.00
R19,999.00
Save: R 4,000!
Patriot PVER532G60C30KW Viper Elite RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000 C...
In stock with WootwareR12,099.00
R9,399.00
Save: R 2,700!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | XPG |
| Series | Lancer RGB |
| Model | AX5U6000C3016G-DCLARWH |
| Capacity | 32GB(2x16GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 6000MHz |
| Multi-Channel Kit | Dual Channel |
| Tested Latency | 30-40-40 |
| Tested Voltage | 1.35V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Fan lncluded | No |
| Height | 40mm |
| Overclocking Support | Intel eXtreme Memory Profile 3.0 |
| AMD EXPO Memory OC Profile | |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Powered by ASUS: Wootware Pulse AMD B650 & Radeon RX 9060 XT Desktop Gaming PC
From: R38,098.00
To: R46,929.00
Out of stock
- Looks awesome for any white themed build - Cobus, 3 April 2025
Had some boot issues at first, but after getting everything dialed in the ram is running smoothly, the white looks great and the rgb even better, would def recommend.
- Color break - Thomas, 19 February 2025
I got the white ones to break the colors in my set up being all black, and it looks amazing. its pretty fast and stable and clean looking and what a great price for DDR 5.
- XPG AX5U6000C3016G-DCLARWH LANCER RGB 32GB 2X16GB DDR5-6000MHZ - Pieter, 15 November 2024
Wow finally having DDR5 and experiencing the difference. And in a White Kit Amazing. Complementing my White Asus ROG B650-A Gaming WIFI Motherboard Beautifully. The RAM is Stable and Fast. It looks Futuristic . The RGB on the Ram works strait from the Motherboard Software Making Changes easy. First time buying this brand and I like it a lot would recommend this Brand. Thanks also Wootware for helping and giving me the Right Kit and compatibility for my Combo Kit and also the Fast Excellent Courier Service.





