Customers Who Viewed This Product Purchased
[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16" WUXGA (1920x1200) IPS Anti-Glare 5m...
In stock with WootwareR2,999.00
R1,999.00
Save: R 1,000!
Product Description
Additional Information
Reviews (2)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ZEUSLAP |
| Series | Portable Monitors |
| Model | P16 |
| Display | |
| Panel Size | 16" |
| Panel Type | IPS (In-Plane Switching) |
| Resolution | WUXGA(1920x1200) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 3-4ms |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Brightness | 400cd/m2 |
| Viewing Angle | 178° |
| Physical | |
| Height Adjustable | N/A |
| Tilt | N/A |
| Swivel | N/A |
| Stand | N/A |
| Wall Mountable (VESA) | 75x75mm |
| Audio | |
| Audio Output | Built-In Speakers |
| Connectivity | |
| Display Inputs | 1xMini HDMI |
| 1x Type USB Type C (1x Support PD) | |
| USB Interface | 1x Micro USB |
| Dimensions | 355x233x9mm |
| Weight | 610g |
| Package Contents | 1x Type-C to Type-C Cable |
| 1x USB-A to Type-C Cable | |
| 1x HDMI to Mini HDMI Cable | |
| 1x Power Adapter | |
| 1x User Manual | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Fantastic Monitor for the price!! - Juan-Pierre, 30 September 2024
Very impressed with the monitor, been looking for a portable monitor to travel with me on editing shoots. Multitasking is a breeze now and no need for extra cables, type c is all you need for powering the system via your laptop. Cheers Wootware!
- ZEUSLAP P16 16\" WUXGA (1920x1200) 60Hz 3ms IPS USB-C Portable Monitor - Rean, 4 July 2024
Having a 2nd monitor for my laptop while on the go, makes such a huge difference in my mobility. Now I can go away for a week to a beautiful spot AND work productively. It just works & the display quality is great. The cover is a bit low quality and can be better, but all-in-all a good buy.
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Customers Who Bought This Also Bought
ASRock Radeon RX 9070 XT 16GB Challenger RX9070XTCHALLENGER16G 16...
In stock with SupplierR17,099.00
![[OPENBOX] UPERFECT Gaming 16](https://www.wootware.co.za/media/catalog/product/cache/1/small_image/200x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/1/61ryoiapfxl_1.jpg)

