Features

Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ARCTIC |
| Series | Screwdriver Toolkit |
| Model | AETLS00002A 17-Piece Precision Ratcheting Screwdriver Toolkit |
| Materials | Steel 45, S2 Steel |
| Aluminium | |
| Dimensions | 158.5 x 58.5 x 36.5mm (L x W x H) |
| Weight | 446g |
| Screwdriver Bit Types | |
| Phillips | PH0, PH1, PH2 |
| Hexagon | H3, H4, H5, H6 |
| Torx Security | T9H, T10H, T15H, T20H, T30H |
| Flathead | SL2, SL4, SL6 |
| Pozidriv | PZ1, PZ2 |
| Triangle | 3 |
| U-Type | 8 |
| Square | 2, 3 |
| Magnet Bit, ¼” to 4 mm Extension Rod | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers








