Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Xiaomi |
| Series | Screwdriver Tool |
| Model | BHR4779GL 16-In-One Toothed Ratchet Screwdriver Tool |
| Materials | S2 Steel Alloy |
| Aluminium | |
| TPE Rubber | |
| Nylon | |
| Fibreglass | |
| Maximum Torque | Up to 20Nm |
| Standards Implemented | GB/T10635-2013 |
| Toolkit Contents | 1x 110mm Extension Rod |
| 8x Double-ended screwdriver bits | |
| Screwdriver Bit Types | C6, 3×L32 mm double-ended bit |
| Slotted: SL4/SL6 | |
| Phillips-head: PHO/PHI/PH2/PH3 | |
| Pozidriv: PZI/PZ2 | |
| Spline-head: T15/T20/T25/T30 | |
| Hex: H3/H4/H5/H6 | |
| Dimensions | 144 x 34 x 34mm (L x W x H) |
| Weight | 230g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









