Product Description
Additional Information
Reviews (2)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Xiaomi |
| Series | Screwdriver Toolkit |
| Model | BHR4680GL 24-Piece Precision Screwdriver Toolkit |
| Materials | S2 Steel Alloy |
| Aluminium | |
| Lithium-Ion (battery) | |
| Screwdriver Speed | 200RPM Max |
| Charging | USB Type-C |
| Screwdriver Bit Types | Torx: T2, T3, T4, T5H, T6H, T8H, T9H, T10H |
| Slotted: SL1.5, SL2.0, SL3.0 | |
| Phillips-head: PH00, PH0, PH1 | |
| Triangle hex: Δ2.3 | |
| Spanner-screwdriver: U2.6 | |
| Hex: H1.5, H2.0 | |
| Y-head: Y1, Y0.6 | |
| 5-Point pentagon: W1.5 | |
| Dimensions (screwdriver) | 159 x 16mm (L x H) |
| Dimensions | 202 x 74 x 25mm (L x W x H) |
| Weight | 353g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Perfect device - Zachary, 6 December 2025
Perfect for small screws and really impressive torque for larger and stronger screws/mounts. Long battery life as well. Used it in a workshop where we went through a couple hundred screws and it's great.
- A life saver - Oliver, 15 May 2023
This kit saved my life during my last build. The driver doesn't always fit into tight spaces but with the help of a flexible extender I was able to finish a challenging chassis build in a short time. 100% recommended for every builder
Category Bestsellers
Customers Who Bought This Also Bought










