Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | iCUE Elite LCD |
| Model | CW-9060061-WW |
| Radiator Dimensions | 277mm x 120mm x 27mm |
| Coldplate Material | Copper |
| Radiator Material | Aluminum |
| Fans included | 2x ML120 RGB ELITE Fans |
| Fan Max Speed | 400 - 2000 RPM |
| Fan Dimensions | 120x120x25mm |
| Fan Airflow | 14.8 – 58.1 CFM |
| Fan Static Pressure | 0.3 – 2.9 mm-H2O |
| Fan Noise Level | 10 – 30.4 dB(A) |
| Tubing Length | 380mm |
| Tubing Material | Low-Permeation Rubber |
| Lighting | RGB via iCUE; IPS LCD via iCUE |
| Cooling Socket Support | |
| AMD | AM5,AM4, sTRX4 |
| Intel | 1700, 1200, 1150, 1151, 1154, 1155, 1156, 2066, 2011-3, 2011 |
| Package Contents | 1x CORSAIR iCUE H100i ELITE LCD Display Liquid CPU Cooler |
| 1x CORSAIR Commander CORE | |
| Mounting kit for all modern CPU sockets | |
| 2x ML RGB ELITE Series PWM 120mm fans | |
| Fan and radiator mounting screws | |
| Thermal compound (pre-applied) | |
| Warranty & Safety Leaflet | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
ARCTIC ACFRE00180A Liquid Freezer III Pro 360mm AIO Black CPU Coo...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,599.00
Save: R 600!
ID-Cooling FX360 TD Black 360mm ARGB Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,549.00
R1,299.00
Save: R 250!
ID-Cooling FX360 LCD Black 360mm Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,699.00
R1,449.00
Save: R 250!
ASUS Prime LC 360 ARGB 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR2,199.00
R1,499.00
Save: R 700!
Montech LightFlow ARGB 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
ID-Cooling FX360 TD White 360mm ARGB Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,549.00
R1,299.00
Save: R 250!
ASUS ROG-STRIX-LC-III-360 ROG Strix LC III 360mm Black Liquid CPU...
In stock with WootwareR4,099.00
R2,899.00
Save: R 1,200!
ARCTIC ACFRE00184A Liquid Freezer III Pro ARGB 360mm AIO Black CP...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,799.00
Save: R 700!
ID-Cooling DASHFLOW 360 XT PRO 360mm ARGB Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,649.00
R1,199.00
Save: R 450!









