Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Creality |
| Series | 3D Printer Filament |
| Model | PETG White 1kg Spool (3301030034) |
| Color | White |
| Filament type | PETG |
| Diameter | 1.75 mm |
| Dimensional accuracy | ±0.03 mm |
| Print Temperature | 220 ~ 250 °C |
| Bed Temperature | 70 ~ 90 °C |
| Compatibility | Most 1.75 mm FDM/FFF 3D printers |
| Spool type | Standard Creality spool |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
Creality 3301010122 1Kg 1.75mm Ender PLA Black Filament
In stock with WootwareR259.00
R199.00
Save: R 60!
Creality 4005010071 Space Pi Plus Double Roll Filament Dryer
In stock with WootwareR1,999.00
R1,599.00
Save: R 400!






