Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | InWin |
| Model | Chopin |
| Colour | Black |
| Case Type | Mini-ITX Tower |
| Case Material | Aluminium, SECC |
| M/B Compatibility | Mini-ITX |
| Expansion Slots | No |
| Front Ports | 2 x USB 3.0 | HD Audio |
| External Drive Bays | No |
| Internal Drive Bays | 2 x 2.5" |
| Thermal Solution Compatibility | CPU Heatsink Compatible | CPU die surface to side panel height: 43mm Maximum | Motherboard to side panel height: 51mm Maximum |
| Power Supply Compatibility | 150W Internal PSU Included |
| Product Dimension | 244mm x 84mm x 217mm |
| Gross Weight | 2.5kg | Warranty Information |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
DeepCool R-CH160-BKNGM0-G CH160 PLUS Tempered Glass Steel Black P...
In stock with WootwareR1,099.00
R999.00
Save: R 100!
Customers Who Bought This Also Bought
GeIL GOSG416GB3600C18BDC ORION RGB 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL18 1....
Contact for AvailabilityR3,499.00
R2,499.00
Save: R 1,000!
Mushkin MKNSSDTS256GB-D8 Tempest 256GB PCIe 3.0 x4 NVMe M.2 2280 ...
Contact for AvailabilityR1,099.00
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,099.00
R2,999.00
Save: R 1,100!
GeIL GAVSG516GB6000C38BSC ORION V RGB AMD Edition 16GB (1x16GB) D...
Contact for AvailabilityR3,599.00
DeepCool DC-AK620-DIGITAL-PRO AK620 Digital 120mm Black PWM Premi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,449.00
Save: R 350!
XFX Radeon RX 9060 XT Swift OC Gaming Edition RX-96TSW8GBQ 8GB GD...
In stock with WootwareR8,499.00
R6,999.00
Save: R 1,500!
AMD 100-100001904WOF Ryzen 5 7500X3D 4.50GHz 6-Core Zen 4 Socket ...
In stock with WootwareR6,799.00
R5,199.00
Save: R 1,600!



















