Customers Who Viewed This Product Purchased
Montech AIR 903 MAX Black RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,299.00
Save: R 350!
Antec C8 Constellation Black Clear Tempered Glass E-ATX Full Towe...
In stock with WootwareR2,099.00
R1,749.00
Save: R 350!
NZXT CM-H72FB-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass Black E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,799.00
Save: R 1,400!
Montech AIR 903 Base Black Tempered Glass Black ATX Mid Tower Des...
In stock with WootwareR1,349.00
R999.00
Save: R 350!
Lian Li G99.LAN217INFX.00 LANCOOL 217 INF ARGB Tempered Glass Bla...
In stock with WootwareR2,999.00
R2,499.00
Save: R 500!
Montech AIR 903 MAX White RGB Tempered Glass ATX Mid Tower Deskto...
Contact for AvailabilityR1,499.00
R1,149.00
Save: R 350!
Lian Li G99.LAN217W.00 LANCOOL 217 Clear Tempered Glass White Ste...
In stock with WootwareR2,649.00
R2,199.00
Save: R 450!
NZXT CM-H72FW-R1 H7 Flow RGB Tempered Glass White E-ATX Mid-Tower...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,999.00
Save: R 1,200!
NZXT CM-H92FW-01 H9 Flow (2025) Tempered Glass All White Steel E-...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,599.00
Save: R 900!
NZXT CM-H92FW-P1 H9 Flow RGB+ (2025) Tempered Glass All White Ste...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,299.00
Save: R 1,500!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | InWin |
| Series | Gaming Chassis |
| Model | tòu 2.0 |
| General Specifications | |
| Color | Black |
| Case Type | Full Tower |
| Case Material | Aluminium |
| Tempered Glass | |
| M/B Compatibility | 12" x 13" E-ATX, ATX, Micro-ATX |
| Expansion Slots | 8x PCI-E |
| Front Ports | 3x USB 3.0 |
| 1x USB 3.1 Type-C | |
| HD Audio | |
| Internal Drive Bays | 5x 2.5"/3.5" |
| Power Supply Compatibility | ATX12V V2.4/ EPS12V V2.92 |
| Length up to 210mm | |
| Included PSU | SIV-1065W Internal PSU |
| Thermal Solution Compatibility | |
| Front | 3x 120mm Front Fan / 360mm Radiator (65mm Maximum Height including Fans) |
| Top | 3x 120mm Top Fan / 360mm Radiator (65mm Maximum Height including Fans) |
| Maximum Compatibility | |
| VGA Card Length | 345mm Maximum (With HDD Tray) |
| 440mm Maximum (Without HDD Tray) | |
| CPU Heatsink Height | 185mm (CPU Die Surface to Side Panel) |
| Dimensions & Weight | |
| Product Dimension (HxWxD) | 595mm x 295mm x 672mm |
| 23.5" x 11.7" x 26.5" | |
| Package Dimension (HxWxD) | 812mm x 412mm x 800mm |
| 32" x 16.2" x 31.5" | |
| Net Weight | 16.3kg/36lb |
| Gross Weight | 26.0kg/57lb |
| Warranty Information | |
| Warranty | Manufacturer's Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Customers Who Bought This Also Bought
AMD 100-100000719WOF Ryzen 9 9950X3D 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket...
In stock with WootwareR16,799.00
R13,799.00
Save: R 3,000!
ARCTIC ACFRE00180A Liquid Freezer III Pro 360mm AIO Black CPU Coo...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,599.00
Save: R 600!
AMD 100-100001084WOF Ryzen 7 9800X3D 5.2GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR12,999.00
R9,499.00
Save: R 3,500!
Microsoft Windows 11 Home 64-bit Operating System - DSP Pack
In stock with WootwareR3,599.00
R2,299.00
Save: R 1,300!
Super Flower SF-1300F14XG ATX 3.1 Leadex VII XG 1300W Cybenetics ...
In stock with WootwareR4,449.00
R3,199.00
Save: R 1,250!
Western Digital WDS100T3B0A WD Blue SA510 1TB 2.5" SATA 3.0 Solid...
In stock with WootwareR3,399.00
R2,799.00
Save: R 600!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
Palit GeForce RTX 5060 DUAL NE75060019P1-GB2063D 8GB GDDR7 128-bi...
In stock with WootwareR11,599.00
R6,999.00
Save: R 4,600!
Antec VCX300 ARGB Tempered Glass Black Steel ATX Mid-Tower Deskto...
In stock with WootwareR899.00
R699.00
Save: R 200!
ID-Cooling FX360 PRO 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,399.00
R1,249.00
Save: R 150!
AMD 100-100001973WOF Ryzen 7 9850X3D 5.6GHz 8-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR14,699.00
R10,499.00
Save: R 4,200!
AMD 100-100001277WOF Ryzen 9 9950X 5.70GHz 16-Core Zen 5 Socket A...
In stock with WootwareR15,299.00
R11,499.00
Save: R 3,800!
























