Product Description
Additional Information
Reviews (1)
Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | J5Create |
| Model | JUA354 | Interface |
| Host Interface | USB 3.0 male Type-A Connector |
| Video Interface | HDMI Female Connector |
| Max Resolution | 3840 x 2160 @ 30 Hz | Power |
| Power Mode | Bus-powered |
| Power Consumption | ≦400mA | Physical Specifications |
| Housing Material | Aluminium |
| Dimensions (WxHxD) | 58 x 76 x 11 mm |
| Cable Length | 80 mm |
| Weight | Approximately 75.5 g |
| Package contents | USB 3.0 to 4K HDMI Display Adapter (JUA354) | Quick Installation Guide | Warranty Information |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Great product - J, 8 May 2023
Very pleased with this adapter, where others sometimes don't work or need hard to find drivers, this is plug and play and just works. Definitely worth the cost and something I would recommend to anyone!
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers









