Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ThinkVision E20-30 |
| Model | 62F7KAT4SA |
| Display | |
| Panel Size | 19.5" |
| Panel Type | Twisted Nematic (TN) |
| Resolution | HD+(1600x900) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 5ms |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Pixel Pitch | 0.271mm x 0.264mm |
| Brightness | 250nits |
| Pixel Per Inch | 94DPI |
| Colour Gamut | 72% NTSC |
| Colour Support | 16.7 Million Colours |
| Viewing Angle | 170° / 160° |
| Physical | |
| Tilt | -5° - 22° |
| Wall Mountable (VESA) | 100mm x 100mm |
| Connectivity | |
| Display Input | 1x HDMI 1.4 |
| 1x VGA | |
| Power | |
| Voltage Required | 100V - 240V AC 1.2A |
| Power Consumption (Operating) | 15W (MAX) |
| 12W (Standard) | |
| Power Consumption (Standby/Sleep) | <0.5W |
| Certifications | |
| Environmental Certification | Energy Star Certified |
| TCO 9.0 | |
| TCO Edge 2.0 | |
| EPEAT Silver | |
| RoHS | |
| Volatlle Organic Compound Certification | |
| Ergonomic Certification | TÜV Rheinland Low Blue Light |
| TÜV Rheinland Flicker Free | |
| General | |
| Dimensions | 352.6mm x 464.8mm x 180.4mm |
| Weight | 2.5kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Customers Who Bought This Also Bought
Western Digital WDS200T4G0E WD Green SN3000 2TB M.2 2280 PCIe 4.0...
In stock with WootwareR7,899.00
R5,399.00
Save: R 2,500!
GMKtec NUCBOX M3 Black Intel Core i5 12450H 4.40GHz 8-Core 16GB(2...
Stock Coming SoonR14,799.00
R9,999.00
Save: R 4,800!
Microsoft Windows 11 Professional 64-bit Operating System - DSP P...
In stock with WootwareR4,499.00
R2,999.00
Save: R 1,500!
ID-Cooling FX360 INF 360mm ARGB Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,549.00
R1,349.00
Save: R 200!
Super Flower SF-850F14GE Leadex III GE 850W 80 Plus Gold ATX 3.1 ...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,199.00
Save: R 600!
Logitech 920-009800 MK295 Silent Wireless Keyboard & Mouse Combo
In stock with WootwareR749.00
R599.00
Save: R 150!
Montech King 45 Pro ARGB Curved Tempered Glass Black ATX Mid-Towe...
In stock with WootwareR2,149.00
R1,799.00
Save: R 350!
Palit GeForce RTX 5070 Infinity 3 NE75070019K9-GB2050S 12GB GDDR7...
In stock with WootwareR15,799.00
R12,499.00
Save: R 3,300!
GMKtec NUCBOX G3 Plus Titanium Grey Intel N150 3.60GHz Quad-Core ...
In stock with WootwareR9,199.00
R6,999.00
Save: R 2,200!
Antec V650 Atom V2 650W Non-Modular Black ATX Desktop Power Suppl...
In stock with WootwareR949.00
R799.00
Save: R 150!

















