Customers Who Viewed This Product Purchased
Patriot PVVR532G600C30K Viper Venom RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR11,299.00
R8,699.00
Save: R 2,600!
XPG AX5U6000C3016G-DTLABRBK Lancer Blade RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6...
In stock with WootwareR12,599.00
R9,999.00
Save: R 2,600!
Kingston KF560C30BBEAK2-32 FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000...
In stock with WootwareR12,599.00
R9,999.00
Save: R 2,600!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,699.00
R9,799.00
Save: R 900!
XPG AX5U6000C3032G-DTLABBK Lancer Blade 64GB (2x32GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR24,299.00
R18,999.00
Save: R 5,300!
Kingston KF560C30BBEK2-32 Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL30...
In stock with WootwareR12,499.00
R10,799.00
Save: R 1,700!
G.Skill F5-6000J3040G32GX2-TZ5N Trident Z5 NEO 64GB (2x32GB) DDR5...
In stock with WootwareR24,499.00
R19,999.00
Save: R 4,500!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | XPG by ADATA |
| Series | LANCER BLADE Series |
| Model | AX5U5600C4632G-SLABBK |
| Capacity | 32GB (1x32GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 5600 MT/s |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Latency | CL46, 46-45-45 |
| Tested Voltage | 1.25V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | N/A |
| SPD Speed | DDR5-4800 |
| SPD Voltage | 1.10V |
| RGB Lighting | N/A |
| Height | 33.8mm |
| Overclocking | Intel eXtreme Memory Profile 3.0 |
| AMD EXPO Memory OC Profile | |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |






