Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Asus |
| Series | GeForce GT 730 Series |
| Model | 90YV0H20-M0NA00 (GT730-4H-SL-2GD5) |
| Chipset | |
| GPU | GeForce GT 730 |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Interface | PCI-E 2.0 |
| OC Mode | 927 MHz |
| Gaming Mode | 902 MHz |
| CUDA Cores | 384 |
| Memory | |
| Effective Memory Clock | 5010 MHz |
| Memory Size | 2GB |
| Memory Interface | 64-bit |
| Memory Type | GDDR5 |
| Connectivity | |
| Ports | 4x HDMI 1.4b |
| HDCP Support | HDCP v2.2 |
| Multi-Monitor Support | 4 |
| Maximum Digital Resolution | 3840 x 2160 |
| General | |
| Features | Single-slot Design |
| Passive Cooling | |
| Auto-Extreme Technology | |
| GPU Tweak II | |
| Power Requirements | |
| Recommended Power Supply | 300W |
| Power Connector | N/A |
| Physical Aspects | |
| Form Factor | ATX |
| Slot Width | 1 Slot |
| Dimensions | 148mm x 105mm x 18mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Asus Multi HDMI Graphics Card - Antonie, 28 March 2024
Easy to install. Only needs a single slot. It downloaded the software automatically. Easy to set up. Perfect for multi-monitor setup for business use. Not likely to do any gaming on it.
Category Bestsellers
Customers Who Bought This Also Bought
ADATA SLEG-860-500GCS Legend 860 500GB M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe ...
In stock with WootwareR2,699.00
R1,849.00
Save: R 850!
Antec V750 Atom 750W Non-Modular Black ATX Desktop Power Supply
In stock with WootwareR999.00
R799.00
Save: R 200!
HIKSEMI HSC416U32Z1 Hiker DDR4 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL22 1.35V...
In stock with WootwareR2,499.00
R2,179.00
Save: R 320!
Montech X5M Tempered Glass Black Micro-ATX Mini Tower Desktop Cha...
In stock with WootwareR999.00
R899.00
Save: R 100!
MSI PRO H810M-B Intel H810 LGA 1851 Arrow Lake Micro-ATX Desktop ...
Contact for AvailabilityR2,139.00
DeepCool R-LE240-BKAMMC-G-2 LE240 V2 ARGB 240mm All-In-One Black ...
In stock with WootwareR1,099.00
R949.00
Save: R 150!
Intel BX80768245K Core Ultra 5 245K 14-Core 5.2GHz Arrow Lake-S S...
In stock with WootwareR6,699.00
R4,099.00
Save: R 2,600!
Montech XR ARGB Tempered Glass Black ATX Mid Tower Desktop Chassi...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,149.00
Save: R 750!
GeiL GAMSG532GB6000C38BDC GEMINI RGB AMD Edition 32GB (2x16GB) DD...
In stock with WootwareR9,399.00
R8,799.00
Save: R 600!
Intel BX8071514400F Core i5-14400F 10-Core 4.70GHz Raptor Lake-S ...
In stock with WootwareR5,799.00
R4,099.00
Save: R 1,700!
AMD 100-100000926WOF Ryzen 7 5700X 8-Core 3.4GHz (4.6GHz Boost) S...
In stock with WootwareR4,999.00
R4,199.00
Save: R 800!
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WIFI II AMD B550 Socket AM4 Micro-ATX ...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,699.00
Save: R 800!
Crucial CT1000E100SSD8 E100 1TB M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe Solid Sta...
In stock with WootwareR4,199.00
R3,199.00
Save: R 1,000!

















