Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Redragon |
| Series | Redragon BLAZAR Cardioid |
| Model | RD-GM300 |
| Material | Steel |
| Buttons | Volume Control & mute |
| Stand | 180° Tripod Rotation |
| Folding Tripod Stand | |
| Shock Mount | |
| Connection | 1.7m USB-B to USB-A |
| Sensitivity | -45±3dB |
| Output Impedance | ≤2.2kΩ |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| Mic Unit | 16mm Condenser |
| Package Contents | Redragon Blazar Cardioid Black/Red USB Gaming Mic |
| 1x Pop Filter | |
| 1x Tripod Stand | |
| 1x Shock Mount | |
| 1x User Manual | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Fifine T669 Pro 3 RGB Cardioid Condenser Microphone with Adjustab...
In stock with WootwareR1,999.00
R949.00
Save: R 1,050!
NearStream AM10X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Boom Arm Dynamic ...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
NearStream AM25X XLR/USB Desk Stand Supercardioid Condenser Micro...
In stock with WootwareR1,399.00
R1,199.00
Save: R 200!
NearStream AM20X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Condenser Microph...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,299.00
Save: R 200!









