Customers Who Viewed This Product Purchased
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Targus |
| Series | HyperJuice Charger Series |
| Model | 140W 3-Port GaN (HJGAN245-EU) |
| Power Input | Universal 100-240~ 50/60Hz |
| Charging Ports | 1x USB Type-C Port (Up to 140W) |
| 1x USB Type-C Port (Up to 100W) | |
| 1x USB Type-a Port (Up to 30W) | |
| NOTE: All USB ports share power budgets | |
| Total Output | 140W Max |
| Protocol Support | USB Power Delivery 3.1, PPS, and Quick Charge 4.0 |
| Protections | Input overvoltage protection, Over-temperature protection |
| Output overcurrent/overvoltage/short circuit protection | |
| Materials | PC ABS Fireretardant material |
| Dimensions | 80 x 76 x 31mm (W x H x D) |
| Weight | 0.42kg |
| Colour | White |
| Box Contents | 140W USB-C Charger |
| 2M USB-C Rev 2.1 Cable | |
| UK, EU, AU Adapters | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Limited Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









