Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Targus |
| Series | CityGear Series |
| Model | CityGear 14-15.6" Laptop Backpack (TCG662GL) |
| Supported Notebooks | Up to 15.6" Notebooks |
| Laptop Compartment Clearance | 390 x 268 x 28mm (W x D x H) |
| Colour | Black |
| Weight | 0.97kg |
| Materials | Polyeste & PU |
| ABS Plastic | |
| Bag Dimensions | 450 x 300 x 200mm (H x W x D) |
| Features | Padded Notebook Compartment |
| Mesh Water Bottle Side Pocket | |
| Organiser Pockets for Peripherals & Accessories | |
| Padded Adjustable Shoulder Straps | |
| Quick Access Front Pocket | |
| Shock-Absorbing Dome Protection System | |
| Dedicated Tablet Compartment | |
| Travel-Friendly Luggage Strap | |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!









