Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Lenovo |
| Series | ECO Series |
| Model | B210 ECO Black (4X41Q27245) |
| Supported Notebooks | Up to 16" Notebooks |
| Laptop Compartment Clearance | N/A |
| Colour | Black |
| Weight | 0.453kg |
| Materials | Snow Yarn Polyester Exterior, 80% PET Recyclce |
| ABS Plastic | |
| Bag Dimensions | 455 x 340 x 150mm (H x W x D) |
| Features | Cushioned Notebook Compartment with Strap |
| Organiser Pockets for Peripherals & Accessories | |
| Padded Adjustable Shoulder Straps | |
| Quick Access Zippered Front Pocket | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |
Category Bestsellers
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!
Customers Who Bought This Also Bought
ASUS X1504VA-I38512BL2W VivoBook 15 X1504 Intel Core i3-1315U 4.5...
In stock with WootwareR13,499.00
R9,499.00
Save: R 4,000!










