Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Everki |
| Series | ADVANCE |
| Model | EKB407NCH17 |
| Colour | Black |
| Compatibility | 17.3" Laptops |
| Design | Spacious, Well-Padded, Top Loading Compartment Allows Quick and Easy Access to Laptops and Ultrabooks |
| Trolley Handle Pass-Through to Slide the Backpack onto Existing Trolley Luggage | |
| Ergonomic Two-Way Adjustable Shoulder Strap | |
| Separate Zippered Accessory Compartment Contains an Assortment of Multi-Function Pockets | |
| Quick Access Front Stash Slot | |
| Dimensions | |
| Laptop Compartment Size | 280 x 420 x 40 mm |
| External Dimensions | 330 x 440 x 65 mm |
| Capacity | 20 L |
| Weight | 0.75 kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R499.00
Save: R 600!









