Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Everki |
| Series | Swift Series |
| Model | EKP116NBK |
| Specifications | |
| Fits Laptop Up to | 17.3" |
| Laptop Compartment (L x W x H) | 420 x 280 x 40 mm |
| Exterior Dimensions (L x W x H) | 470 x 310 x 140 mm |
| Weight | 0.56 kg |
| Features | Dedicated Pockets For 17.3-Inch Laptop |
| Large Interior Zippered Pocket | |
| Outside Zippered Pocket For Keeping Items Within Quick Reach | |
| Quick-Adjust Shoulder Straps | |
| Integrated Shoulder Strap Headphone Cable Management | |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!
Customers Who Bought This Also Bought
GMKtec NUCBOX M6 Ultra Black AMD Ryzen 5 7640HS 5.0GHz 6-Core 16G...
In stock with WootwareR14,199.00
R10,199.00
Save: R 4,000!
Logitech 920-009800 MK295 Silent Wireless Keyboard & Mouse Combo
In stock with WootwareR749.00
R599.00
Save: R 150!












