Features Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | EVERKI |
| Series | ADVANCE Series |
| Model | EKB407NCH14 |
| Specifications | |
| Capacity | 5.5L |
| Fits Laptops Up To | 14.1 Inches |
| Laptop Compartment (L x W x H) | 255 x 345 x 40 mm |
| External Dimensions (L x W x H) | 280 x 360 x 50 mm |
| Bag Weight | 0.48 kg |
| Features | Accommodates Up to 14.1" Laptops |
| Extra-Padded, Ergonomic, Non-Slip Shoulder Pad | |
| Separate Zippered Accessory Compartment And Front Stash Pocket | |
| Trolley Handle Pass-Through Strap | |
| High Contrast Lining Makes Items Easy To Find | |
| Self-Healing Zippers | |
| Backed by Everki's Limited Lifetime Warranty And World-Class Customer Service | |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!
Customers Who Bought This Also Bought










