Customers Who Viewed This Product Purchased
ID-COOLING FROST X45 2g High Performance Non-Conductive Thermal P...
In stock with WootwareR119.00
R99.00
Save: R 20!
ARCTIC ACTCP00090A MX-7 4g Ultimate Performance Thermal Paste
In stock with WootwareR399.00
R249.00
Save: R 150!
ARCTIC ACTCP00002B MX-4 4g Premium Performance Thermal Paste
In stock with WootwareR299.00
R129.00
Save: R 170!
ARCTIC ACTCP00091A MX-7 8g Ultimate Performance Thermal Paste
In stock with WootwareR549.00
R399.00
Save: R 150!
Deepcool DC-SC790 2-IN-1 PWM + ARGB 6-Port HUB With Fan & Lightin...
In stock with WootwareR369.00
R329.00
Save: R 40!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Thermal Grizzly |
| Series | Kryonaut |
| Model | TG-K-015-R |
| Application | Thermal Grease |
| Quantity | 5.5g |
| Thermal Conductivity | 12.5 W/mk |
| Color: | Silver Matte |
| Operating temperature: | -250°C up to +350°C |
| Density: | 3,7g/cm³ |
| Viscosity: | 120 - 170 Pa*s |
| Recommended Use | Overclocking, Critical Cooling Systems in the Industrial Environment |
| Features | Designed for Overclocking |
| Excellent Thermal Conductivity | |
| No Curing | |
| Long-term Durability | |
| No Electrical Conductivity | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









