Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetRam |
| Model | JM4800ALE-32G |
| Specifications | |
| Capacity | 32GB (1x32GB) |
| Memory Type | DDR5 |
| Tested Speed | 4800MHz |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| CAS Latency | CL40 |
| Tested Voltage | 1.1V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | Non-ECC |
| Rank x Org. | 2Rx8 |
| Component Composition | (2Gx8)x16 |
| Pin Count | 288 pin |
| DIMM Type | Unbuffered Long-DIMM |
| Warranty Information | |
| Warranty | 8 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
Patriot PVVR532G600C30K Viper Venom RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR11,299.00
R8,699.00
Save: R 2,600!
XPG AX5U6000C3016G-DTLABRBK Lancer Blade RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6...
In stock with WootwareR12,599.00
R9,999.00
Save: R 2,600!
Kingston KF560C30BBEAK2-32 FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5-6000...
In stock with WootwareR12,599.00
R9,999.00
Save: R 2,600!
G.Skill F5-6000J3636F16GX2-FX5 Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR10,699.00
R9,799.00
Save: R 900!
XPG AX5U6000C3032G-DTLABBK Lancer Blade 64GB (2x32GB) DDR5-6000MH...
In stock with WootwareR24,299.00
R18,999.00
Save: R 5,300!
Kingston KF560C30BBEK2-32 Fury Beast 32GB (2x16GB) DDR5-6000 CL30...
In stock with WootwareR12,499.00
R10,799.00
Save: R 1,700!
G.Skill F5-6000J3040G32GX2-TZ5N Trident Z5 NEO 64GB (2x32GB) DDR5...
In stock with WootwareR24,499.00
R19,999.00
Save: R 4,500!






