Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Unitek |
| Series | USB Type-C Adapters |
| Model | Y-6315 |
| Interface | USB 3.1 Type-C |
| VGA D-Sub Female | |
| Resolution Support | Full HD (1920x1080) @ 60Hz |
| Materials | Metal Alloy |
| ABS Plastic | |
| TPE Rubber | |
| Aluminium | |
| General | |
| Colour | Metallic Silver |
| Cable Length | 150mm |
| Dimensions | 45 x 28.4 x 13.9mm (VGA housing) |
| Requirements | USB 3.1 Type-C Port supporting DisplayPort Alt Mode |
| Windows 10 64-bit or later | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!









