Customers Who Viewed This Product Purchased
Ajazz AK820-PU-SSS AK820 Purple Sea Salt Switch 75% Wired Mechani...
In stock with WootwareR1,199.00
R899.00
Save: R 300!
Ajazz AK820-BG-MS AK820 Grey Moon Switch 75% Wired Mechanical Gam...
In stock with WootwareR1,199.00
R899.00
Save: R 300!
MCHOSE HW-UT98-2 MCHOSE X Unbox Therapy UT98 98% RGB Silent Peach...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,899.00
Save: R 500!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Purple Wired M...
In stock with WootwareR1,749.00
R999.00
Save: R 750!
MCHOSE MC-ACE68AIR-10 Ace 68 Air Mount Tai Magnetic GT Hall Effec...
In stock with WootwareR1,849.00
R1,399.00
Save: R 450!
MCHOSE MC-MIX87-7 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,449.00
R1,599.00
Save: R 850!
Ajazz AK820 MAX HE 75% Compact RGB Magnetic Switch Grey-Yellow Wi...
In stock with WootwareR1,449.00
R999.00
Save: R 450!
MCHOSE MC-MIX87-9 Mix 87 80% TKL RGB Mount Tai Magnetic Switch GT...
In stock with WootwareR2,199.00
R1,649.00
Save: R 550!
Ajazz AK820 75% Compact Red Switch White LED Backlit Black Wired ...
In stock with WootwareR1,149.00
R749.00
Save: R 400!
Womier SK75 75% RGB POM Mint Blizzard Switch Black Wireless Mecha...
In stock with WootwareR2,249.00
R1,699.00
Save: R 550!
Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Womier |
| Series | Mechanical Gaming Keyboards |
| Model | M87 Pro Retro |
| Switch | |
| Switch Type | POM Beige Mechanical Switches |
| Key Feel | Linear, Smooth |
| Operating Force | 50 ~ 5gf |
| Total Travel | 4.0 ± 0.4mm |
| Design | |
| Media Keys | Rotating volume control knob with multi-function modes |
| Keyboard Form Factor | 80% 87-Key TKL Compact QWERTY layout |
| Switch Life | N/A |
| Chassis | ABS plastic |
| Lighting | North-Facing RGB LED lighting, User-customisable |
| Wrist Rest | N/A |
| Battery | |
| Battery Capacity | 3000 mAh |
| Battery Life | N/A |
| Battery Chemistry | Li-Ion |
| General | |
| On-Board Memory | Yes, single on-board profile |
| Connectivity | Removable USB 2.0 Type-C Wired Cable |
| Keycaps | PBT Double-Shot Plastic, Cherry profile |
| Polling Rate | Standard USB Polling, Full N-Key rollover |
| Colour | Retro Grey |
| Dimensions | 365 x 160 x 37mm (W x D x H) |
| Weight | 1.850kg |
| Platform Support | Supports Windows 10, Windows 11 |
| Supports macOS | |
| Supports Linux, ChromeOS | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | No |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









