Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Xiaomi |
| Series | Power Banks |
| Model | BHR08PMGL |
| Cell Capacity | 5000 mAh |
| 3.87V 19.35Wh | |
| Input | USB Type-C: 5V⎓3A |
| 9V⎓2.22A | |
| Wired Output | USB Type-C: 5V⎓3A |
| 9V⎓2.22A | |
| 10V⎓2.25A Max | |
| Wireless Output | 5W |
| 7.5W | |
| 10W | |
| 15W Max | |
| Simultaneous Output | 10W Max |
| Battery Type | Lithium-ion |
| Input Port | USB Type-C |
| Output Port | USB Type-C |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | 10.2 × 6.9 × 0.9 cm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!
Category Bestsellers
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!









