Customers Who Viewed This Product Purchased
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR8,199.00
R6,999.00
Save: R 1,200!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Xiaomi |
| Series | Power Banks |
| Model | BHR0913GL |
| Wireless Output | 15W Max |
| Wired Output | USB Type-C: 5V⎓3A |
| 9V⎓2.5A (22.5W Max) | |
| Combined Output | USB-C Wireless: 5V⎓1.5A |
| 7.5W 5W Max | |
| Battery Type | Lithium-ion |
| Rated Energy | 18.58 Wh |
| 3.79V 4900 mAh | |
| Typical Energy | 18.95 Wh |
| 3.79V 5000 mAh | |
| Rated Capacity | 3000 mAh (5V⎓2A) |
| Wireless Charging Method | Magnetic induction |
| Operating Frequency Range | 120 kHz – 147 kHz |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









