Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Xiaomi |
| Series | Wi-Fi Range Extender |
| Model | DVB4352GL |
| Product Model | R03 |
| Dimensions | 80 x 54 x 70 mm |
| CPU | MT7628K 580 MHz |
| ROM | 2 MB |
| Memory | 8 MB |
| Antenna Type | 2 External Antennas |
| Wireless Standards | IEEE 802.11b/g/n |
| Signal Rate | 2.4 GHz, up to 300 Mbps |
| Wireless Security | WPA-PSK/ WPA2-PSK encryption |
| Power Supply | 100-240 V/0.35 A |
| Operating Environment | |
| Operating Temperature | 0°C - 40°C |
| Operating Humidity | 10% - 90%RH (non-condensing) |
| Storage Temperature | -40°C - 70°C |
| Storage humidity | 5% - 90%RH (Non-Condensing) |
| Power Consumption | 3.57W |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Cheap and just works - Dan, 2 September 2024
Super simple set up through the Xiaomi app, and just worked.
Purposefully set it up with a different SSID to my main network (although it can be the same) - to extend range so that the garden irrigation system can have internets.
Category Bestsellers









