Customers Who Viewed This Product Purchased
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR949.00
R849.00
Save: R 100!
Sudokoo R-SK700V-BKNDAN-GAS SK700V Black 120mm PWM AMD AM5 CPU Co...
In stock with WootwareR1,649.00
R1,299.00
Save: R 350!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE ARGB 120mm Dual-Tower Black PWM CPU ...
In stock with WootwareR949.00
R779.00
Save: R 170!
ID-Cooling FROZN A410 TD 120mm Single-Tower Black PWM CPU Cooler
In stock with WootwareR669.00
R549.00
Save: R 120!
ID-Cooling FROZN A720 BLACK 140mm Dual Tower Black CPU Air Cooler
In stock with WootwareR1,399.00
R1,199.00
Save: R 200!
DeepCool DC-AK620-DIGITAL-PRO AK620 Digital 120mm Black PWM Premi...
In stock with WootwareR1,799.00
R1,399.00
Save: R 400!
Sudokoo R-SK620V-BKNDAN-GAS SK620V Black 120mm PWM AMD AM5 Dual T...
In stock with WootwareR1,899.00
R1,499.00
Save: R 400!
ID-Cooling FROZN A410 TD ARGB Digital Display Single-Tower Black ...
In stock with WootwareR719.00
R599.00
Save: R 120!
ID-Cooling FROZN A620 BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU Cooler
In stock with WootwareR849.00
R799.00
Save: R 50!
DeepCool R-AK620G2-BKNNMN-GJD AK620 G2 120mm Dual Tower Black CPU...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,299.00
Save: R 200!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Antec |
| Series | A30 Neo |
| Model | A30 Neo ARGB |
| Colour | Black |
| General | |
| Cooling Type | Air Cooling |
| TDP | 125 W |
| Fan | |
| Fan Type | ARGB Fan |
| Fan Size | 92 x 92 x 25 mm |
| Fan Speed Range | 800–2000 RPM |
| Max Airflow | 43.82 CFM |
| Max Air Pressure | 2.11 mm H₂O |
| Noise Level | 23.2 dB(A) ±20% |
| Fan Connector | 4-pin PWM |
| LED Connector | 3-pin ARGB |
| Performance | |
| Rated Voltage | 12 V DC |
| Rated Current | 0.25 A |
| Heatsink | |
| Heatpipe Count | 2 |
| Heatpipe Diameter | 6 mm |
| Heatpipe Type | Direct Contact Heat Pipes |
| Heatsink Material | Aluminium Fins |
| Compatibility | |
| Supported CPU Sockets – Intel | LGA 775 |
| LGA 115X | |
| LGA 1200 | |
| LGA 1700 | |
| Supported CPU Sockets – AMD | AM3 |
| AM4 | |
| AM5 | |
| Physical | |
| Cooler Dimensions (L x W x H) | 98 x 86 x 146 mm |
| Product Weight | 360 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









