Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | iCue ML140 RGB Elite |
| Model | CO-9050119-WW |
| Fan Size | 140mm x 25mm |
| Bearing Type | Magnetic Levitation |
| Flow Type | STATIC PRESSURE |
| LED Color | RGB |
| PWM Control | Yes |
| CORSAIR iCUE Compatibility | Yes |
| Weight | 0.197g |
| Package Quantity | 1 |
| Speed | 400 – 1600 RPM ±10% |
| Sound Level | 10 – 31.8 dBA |
| Power Draw | 0.145A |
| Static Pressure | 0.30 – 2.06 mm-H2O |
| Fan Airflow | 15 – 82.9 CFM |
| Package Contents | 2x CORSAIR ML140 RGB ELITE Fan |
| 1x CORSAIR Lighting Node CORE | |
| 1x Quick Start Guide | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-U36HF-B1 F360 RGB Core 360mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,449.00
R699.00
Save: R 750!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!









