Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | iCUE LINK TITAN 240 RX LCD |
| Model | CW-9061022-WW |
| Compatibility | Intel 1851, Intel 1700 |
| AMD AM5, AMD AM4 | |
| Radiator Dimension | 277mm x 120mm x 27mm |
| Radiator Material | Aluminium |
| Tube Material | Black Sleeved Low-Permeation Rubber |
| Tube Length | 400mm |
| Cold Plate Material | Copper |
| Fan Specifications | |
| Fan Dimensions | 120mm x 25mm |
| Included Fans | 2x High-performance Corsair RX120 RGB Fans |
| Fan Speed | 300 - 2100 RPM ±10% |
| Max Air Flow | 10.4 - 73.5 CFM |
| Max Static Pressure | 0.12 - 4.33mm-H2O |
| Fan Control Method | Digital |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
ARCTIC ACFRE00180A Liquid Freezer III Pro 360mm AIO Black CPU Coo...
In stock with WootwareR3,199.00
R2,599.00
Save: R 600!
ID-Cooling FX360 TD Black 360mm ARGB Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,549.00
R1,299.00
Save: R 250!
ID-Cooling FX360 LCD Black 360mm Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,699.00
R1,449.00
Save: R 250!
Montech LightFlow ARGB 360mm Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,499.00
R1,249.00
Save: R 250!
ID-Cooling FX360 TD White 360mm ARGB Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,549.00
R1,299.00
Save: R 250!
ARCTIC ACFRE00184A Liquid Freezer III Pro ARGB 360mm AIO Black CP...
In stock with WootwareR3,499.00
R2,899.00
Save: R 600!
ID-Cooling DASHFLOW 360 XT PRO 360mm ARGB Black Liquid CPU Cooler
In stock with WootwareR1,649.00
R1,199.00
Save: R 450!
ASUS ROG-STRIX-LC-III-360 ROG Strix LC III 360mm Black Liquid CPU...
Stock Coming SoonR4,199.00
R2,999.00
Save: R 1,200!









