Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Crucial |
| Series | DDR4 Desktop Memory |
| Model | CT32G4DFD832A |
| Capacity | 32GB (1x32GB) |
| Memory Type | DDR4 |
| Tested Speed | DDR4-3200 |
| Multi-Channel Kit | Single Channel |
| Tested Latency | CL22, 22-22-22 |
| Tested Voltage | 1.2V |
| Registered/Unbuffered | Unbuffered |
| Error Checking | N/A |
| SPD Speed | DDR4-2666 |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Height | 30mm |
| Form Factor | UDIMM Desktop Memory Module |
| Overclocking | N/A |
| RGB | N/A |
| Warranty Information | |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
HIKSEMI HSC416U32Z1 Hiker DDR4 16GB (1x16GB) DDR4-3200 CL22 1.35V...
In stock with WootwareR2,499.00
R2,179.00
Save: R 320!
G.Skill F4-3200C16D-32GVK Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4-3200MHz CL...
In stock with WootwareR6,799.00
R6,399.00
Save: R 400!
Customers Who Bought This Also Bought
MSI MAG A650BN 650W 80 Plus Bronze Non-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,049.00
Save: R 250!
ID-Cooling FROZN A620 PRO SE BLACK 120mm Dual-Tower Black PWM CPU...
In stock with WootwareR899.00
R799.00
Save: R 100!







