Customers Who Viewed This Product Purchased
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-U42HF-B1 F420 RGB Core 420mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,549.00
R799.00
Save: R 750!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | darkFlash |
| Series | Infinity Pro Series |
| Model | Infinity Pro 24 Black 5-Pack (DF-INF24-5-BLACK) |
| Fans | |
| Dimension | 120 x 120 x 25mm |
| Fan Speed | 1200 RPM ±10% |
| Noise Level | Up to > 26db(A) |
| Air Flow | Up to 65 CFM |
| Air Pressure | Up to 0.85 mmH2O |
| Fan Rated Voltage | 12V |
| Fan Rated Current | 0.1A |
| RGB | |
| LED Type | 3-Pin Addressable RGB |
| LED Rated Voltage | 5V |
| LED Rated Current | 0.48A |
| General | |
| Bearing Type | Rifle Bearing |
| Fan Connector | 4-Pin PWM with daisy-chaining |
| Addressable RGB Connector | Addressable 5V 3-pin with daisy-chaining |
| MTF | 30,000 hours |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









