Customers Who Viewed This Product Purchased
Fifine T669 Pro 3 RGB Cardioid Condenser Microphone with Adjustab...
In stock with WootwareR1,999.00
R999.00
Save: R 1,000!
NearStream AM10X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Boom Arm Dynamic ...
In stock with WootwareR1,299.00
R1,099.00
Save: R 200!
NearStream AM25X XLR/USB Desk Stand Supercardioid Condenser Micro...
In stock with WootwareR1,399.00
R1,199.00
Save: R 200!
NearStream AM20X XLR/USB Boom Arm Supercardioid Condenser Microph...
In stock with WootwareR1,499.00
R1,299.00
Save: R 200!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (1)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | HyperX |
| Series | Microphones |
| Model | 4P5P8AA |
| Colour | Black |
| Noise (RMS) (Microphone) | ≤-74dBFS (A-weighted) |
| Connection Type | USB-C |
| Cable length | 2 meters |
| Element | 14mm electret condenser capsule |
| Sensitivity - Microphone | -6dB (1V/Pa at 1kHz) |
| USB | USB 2.0 (full speed) |
| Polar Pattern | Cardioid |
| Power Consumption | 5V 47mA |
| Compatibility | PC, PS5, PS4, Mac |
| Dimensions (W X D X H) | 7.9 x 9.9 x 17.5 cm |
| Weight | 0.26 kg (Microphone) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









