ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-U36HF-B1 F360 RGB Core 360mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,449.00
R699.00
Save: R 750!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ID-Cooling |
| Series | Case Fans |
| Model | TF-12025-ARGB-TRIO-SNOW |
| Colour | Snow |
| Fan Dimension | 120×120×25mm(PWM) |
| Weight | 150g |
| Rated Voltage | 12VDC (PWM) / 5V (ARGB) |
| Operating Voltage | 10.8-13.2VDC |
| Starting Voltage | 7VDC |
| Rated Current | 0.25±10%A (Power)|0.4-0.5A Max (ARGB) |
| Power Input | 3W |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Fan Speed | 500-1500±10%RPM |
| Max. Air Pressure | 1.87mmH2O |
| Max. Air Flow | 68.2CFM |
| Noise | 13.8-30.5dB(A) |
| Connector | 4pin PWM / 3pin 5V ARGB |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Happy with these, look the part. - Sean, 26 September 2024
Looks good, no idea on actual performance, but seems on par with the previous CM fans they replaced. Not using the RGB on these and haven't checked it yet but good cheap option for adding white fans to your system.
- Great bang for buck - Martin, 26 July 2024
Got these to go in my white case, very nice, very quiet, nice rgb and plays well with other motherboard manufacturer rgb controllers. Compatible with the SE-214 cpu cooler if you want push/pull config.
- These look great and are quiet - Justine, 9 March 2024
These look great and are quiet too. They also come with RGB 3 pin cable splitters for each 3 pack and they also have a splitter cable for the 4 pin power or motherboard header connectors.
My only issue with these are that they don't look as great from behind and since I am using more of them for intakes than exhausts, they aren't showing their prettiest side.
Please order the reverse version of these for us consumers Wootware.. pretty please. I want them so badly and I don't want to have to pay R1500 for the Thermaltake 3 pack reverse white argb ones. - ARGB Fans - Lu-Wayne, 17 December 2023
These fans are amazingly quiet, truly impressed and super easy to install, working great with aur sync, defintely worth buying these fans you wil not regret it
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









