ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
ARCTIC ACFAN00310A P12 Pro ARGB 120mm PWM Black Case Fan - 3 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R879.00
Save: R 620!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ID-Cooling |
| Series | Case Fans |
| Model | TF-12025-ARGB-TRIO |
| Fan Dimension | 120×120×25mm(PWM) |
| Weight | 150g |
| Rated Voltage | 12VDC (PWM) / 5V (ARGB) |
| Operating Voltage | 10.8-13.2VDC |
| Starting Voltage | 7VDC |
| Rated Current | 0.25±10%A (Power)|0.4-0.5A Max (ARGB) |
| Power Input | 3W |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Fan Speed | 500-1500±10%RPM |
| Max. Air Pressure | 1.87mmH2O |
| Max. Air Flow | 68.2CFM |
| Noise | 13.8-30.5dB(A) |
| Connector | 4pin PWM / 3pin 5V ARGB |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
- Decent fans! With a controller! - Rowland, 27 August 2024
When I got these it was just as a cheap solution to get airflow into my case. My motherboard is from 2016 so it does not have the 3 pin connect to do the ARGB and I didn't mind that because I do plan on upgrading soon. I was pleasantly surprised to find that these came with a nice little controller so that you can at least connect them up and run some nice basic RGB settings such as changing the colours, modes, and speeds of the LEDs. The airflow isn't crazy but they are also quite silent. Would recommend if you want to try out ARGB on your system without investing too much initially.
- Looks good and works well - Tiaan, 23 May 2024
Would recommend this fan pack to anyone wanting to fill up your pc with fans. The ARGB is clean and they are not to loud definitely worth the price
Would recommend for anyone looking make a clean build without paying premium bucks
ID Cooling price to performance is always good - Better quality than in the images. - Gawie, 15 February 2024
Once again, excellent service from wootware. The fans look better than in the photo. Might buy another pack. The quality is excellent they feel like R1000 fans. 10/10
- amazing product - Dean Opperman, 15 January 2024
amazing lighting effects and keeps my system nice and cool for those on a budget









