Customers Who Viewed This Product Purchased
ASUS X1504VA-I38512BL2W VivoBook 15 X1504 Intel Core i3-1315U 4.5...
In stock with WootwareR13,199.00
R8,999.00
Save: R 4,200!
ASUS A1504VA-I316512BL0X Vivobook 15 Intel Core i3-1315U 4.5Ghz 6...
In stock with WootwareR12,499.00
R10,699.00
Save: R 1,800!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | MSI |
| Series | Modern Series |
| Model | Modern 14 F13MG-275ZA |
| Processor | |
| Model | Core i5-1334U |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Boost Clock | 4.60Ghz |
| Core Arrangement | 2 Performance Cores, 8 Efficiency Cores |
| Cores | 10 |
| Threads | 12 |
| Cache | 12MB Smart Cache |
| Lithography | Intel 7 Process |
| Memory | |
| Total Installed | 8GB (1x 8GB SO-DIMM) |
| Type | DDR4 |
| Speed | 3200 Mhz |
| Maximum Capacity | 32GB (2x16GB SO-DIMM) DDR4-3200MHz |
| 2x SO-DIMM Slot available for upgrades, 1x Occupied | |
| Graphics | |
| Type | Integrated |
| Model | Intel Iris XE Graphics (Requires Dual Channel Memory or will operate as Intel UHD Graphics |
| Display | |
| Size | 14" |
| Panel Type | IPS-Level |
| Native Resolution | Full HD (1920x1080) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Storage | |
| Installed | 1x 512GB M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe SSD |
| Supported | 1x M.2 2280 PCIe 4.0 NVMe SSD Slot (Occupied) |
| Connectivity | |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen2 Type-C Port (DP,PD) |
| 3x USB 3.2Gen1 Type-A Ports | |
| 1x 3.5mm Combination Audio Jack | |
| 1x HDMI 1.4b Port | |
| Audio | |
| Speakers | 2x 2w Speakers |
| Microphone | Built-in Microphone |
| Networking | |
| Ethernet | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | WiFi 6E (802.11ax) Adapter |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| LTE | N/A |
| Integrated Input Devices | |
| Keyboard | Single Backlit Keyboard With Co-Pilot Key |
| Pointing Device | Touchpad |
| Fingerprint Reader | N/A |
| General | |
| Webcam | 720P HD Webcam |
| Operating System | Windows 11 Home 64-bit |
| Battery | 46.8Whr Integrated Li-Ion 3-cell |
| Power | 65W AC Adapter, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Dimensions | 323.9 x 217.2 x 19.9mm (W x D x H) |
| Weight | 1.50kg |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Customers Who Bought This Also Bought
G.Skill F4-3200C22S-8GRS Ripjaws 8GB (1x8GB) DDR4-3200MHz CL22 1....
In stock with WootwareR1,799.00
R1,699.00
Save: R 100!
ASUS VA249HG 23.8" Full HD (1920x1080) 120Hz 1ms IPS FreeSync Bla...
In stock with WootwareR3,199.00
R1,799.00
Save: R 1,400!
WootVision 24F I144 23.8" Full HD (1920x1080) 144Hz 14ms IPS Blac...
In stock with WootwareR2,399.00
R1,599.00
Save: R 800!
Ajazz AKP01E Touch International Edition 4K HDMI 6-Port USB 5Gbps...
In stock with WootwareR929.00
R599.00
Save: R 330!
Antec Atom G750 750W 80 Plus Gold Semi-Modular Black Desktop Powe...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,249.00
Save: R 350!
WootPack Pro 16" Premium Waterproof Black Laptop Backpack
In stock with WootwareR1,099.00
R599.00
Save: R 500!
PELADN WO4 Trycoo AMD Ryzen 5 5600H 4.20Ghz 6-Core 16GB (1x16GB) ...
In stock with WootwareR10,599.00
R7,999.00
Save: R 2,600!
ASUS X1407CA-U516512S0W Vivobook 14 Intel Core Ultra 5 225H 4.9Gh...
In stock with SupplierR16,684.00
XPG AGAMMIXS60-1T-CS GAMMIX S60 1TB NVMe M.2 2280 PCI-Express 4.0...
In stock with WootwareR4,299.00
R3,199.00
Save: R 1,100!
Dell SE2725HM 27" Full HD (1920x1080) 100Hz 8ms IPS Desktop Monit...
In stock with WootwareR4,199.00
R2,499.00
Save: R 1,700!
Logitech 920-009800 MK295 Silent Wireless Keyboard & Mouse Combo
In stock with WootwareR749.00
R599.00
Save: R 150!
















