Customers Who Viewed This Product Purchased
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
ARCTIC ACFAN00310A P12 Pro ARGB 120mm PWM Black Case Fan - 3 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R879.00
Save: R 620!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | MSI |
| Series | MAG MAX |
| Model | MAG MAX F20A-1 |
| Lighting | Addressable RGB |
| Speed | 600 - 1000 RPM |
| Noise Level | 25 dBA |
| Connector | 3-Pin (ARGB) |
| 4-Pin (PWM) | |
| Airflow | 89 CFM |
| Air Pressure | 1.1mmH2O |
| Rated Voltage | 12 VDC |
| Rated Current | 0.3A - 0.35A |
| Bearing Type | Sleeve Bearing |
| Dimensions | 195mm x 195mm x 25mm |
| Weight | 262g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









