Features 
Product Description
Additional Information
Reviews (0)

| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Transcend |
| Series | JetFlash 890 |
| Model | TS128GJF890S |
| Appearance | |
| Dimensions | 28.6mm x 14.3mm x 8.6mm |
| Weight | 3g |
| Colour | Silver |
| Interface | |
| Connection Interface | USB 3.2 Gen 1 Type-A and Type-C |
| General | |
| Capacity | 128GB |
| Certificate | CE/FCC/BSMI/KC/RCM/EAC |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers









