Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | WINX |
| Series | CAST More |
| Model | WX-AV104 |
| General | |
| Colour | Black |
| Material | ABS |
| Compatibility | |
| Supported Receivers | WINX HDMI Wireless Display Receiver |
| OS Compatibility | Windows |
| Linux | |
| macOS | |
| iOS | |
| Android | |
| Interface And Power | |
| Transmitter Interface | Type-C |
| Transmitter Power | BUS-Powered |
| Passthrough Support | Type-C 100W PD Pass-Through |
| 20V/5A | |
| Display And Transmission | |
| Supported Video Resolution | 1080p@60Hz |
| 1920 x 1080 | |
| Supported Display Modes | Single Display |
| Dual Display | |
| Extend | |
| Mirror | |
| Wireless Network | 5GHz Wi-Fi |
| Wireless Transmission Distance | Up To 30m |
| Multi-Presenter Support | Each Receiver Can Pair Up To 5 Transmitters |
| Physical Specifications | |
| Cable Length | 95mm |
| Product Height | 62mm |
| Product Depth | 15mm |
| Product Weight | 34g |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 0°C To 40°C |
| Box Contents | |
| Included In The Box | WINX CAST More Type-C Wireless Display Transmitter x1 |
| User Manual x1 | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | No |
|---|---|
| Product Link | No |
Category Bestsellers









