Customers Who Viewed This Product Purchased
RCT Universal Travel Adapter to South African 3-Pin Power Plug Ad...
In stock with WootwareR99.00
R79.00
Save: R 20!
NZXT AB-RH175-B1 PCIe Gen4 x16 Matte Black Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
ASUS USB-BT540 Bluetooth 5.4 Nano USB Type-A Wireless Adapter
In stock with WootwareR379.00
R299.00
Save: R 80!
NZXT AB-RH175-W1 PCIe Gen4 x16 Matte White Vertical GPU Mount
In stock with WootwareR649.00
R379.00
Save: R 270!
NoteableAI Plaud Note Pro AI Voice Recorder Smart Dictaphone Acce...
Special order itemR7,999.00
R6,799.00
Save: R 1,200!
Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Xiaomi |
| Series | Power Banks |
| Model | BHR08PBGL |
| Cell Capacity | 5000 mAh |
| 7.4V 37Wh | |
| Input | Integrated USB-C: 5V⎓3A |
| 9V⎓3A | |
| 12V⎓2.5A | |
| USB Type-C: 5V⎓3A | |
| 9V⎓3A | |
| 12V⎓2.5A | |
| Wired Output | Integrated USB-C: 5V⎓3A |
| 9V⎓3A | |
| 11V⎓3A | |
| 12V⎓2.5A | |
| 15V⎓2A Max | |
| USB Type-C: 5V⎓3A | |
| 9V⎓3A | |
| 11V⎓3A | |
| 12V⎓2.5A | |
| 15V⎓2A Max | |
| Wireless Output | 5W |
| 7.5W | |
| 10W | |
| 15W Max | |
| Simultaneous Output | 15W Max |
| Battery Type | Lithium-ion |
| Input Port | USB Type-C |
| Integrated USB Type-C cable | |
| Output Port | USB Type-C |
| Integrated USB Type-C cable | |
| Colour | Biege |
| Product Dimensions | 10.8 × 6.8 × 2 cm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









