Customers Who Viewed This Product Purchased
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
ARCTIC ACFAN00310A P12 Pro ARGB 120mm PWM Black Case Fan - 3 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R899.00
Save: R 600!
NZXT RF-D14DF-B1 F140 RGB Duo 140mm Case Fan Black - Twin Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R799.00
Save: R 700!
Features Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ANTEC |
| Series | Case Fans |
| Model | Fusion 120 ARGB 120mm Black 1-Pack |
| Dimensions | 120mm x 120mm x 25mm |
| Colour | Black |
| Bearing Type | Fluid Dynamic Bearing |
| Performance | |
| Speed | 600±200 - 2200 RPM ±10% |
| Airflow | Up to 57.93 CFM |
| Static Pressure | Up to 2.11 mmH2O |
| Sound Level | 17.02 to 31.24 dBA |
| Power | |
| Power Draw | 0.79A @ 12V (max) |
| Connection cable | 4-pin PWM |
| PWM Control | Yes |
| RGB LEDs | Yes, 16x Addressable LEDs |
| General | |
| Weight | 0.242kg |
| RGB Compatibility | Standard 3-Pin ARGB & 4-Pin PWM connectors support all major ARGB controllers with 3-pin ARGB connectors |
| Supports MSI Mystic Light, ASUS AURA, Gigabyte RGB Fusion, ASRock Polychrome, Razer Chroma, etc. | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |









