Customers Who Viewed This Product Purchased
Logitech 910-005471 G502 HERO 25k High Performance Black Wired Ga...
In stock with WootwareR1,499.00
R729.00
Save: R 770!
Logitech 910-007777 PRO X2 SUPERSTRIKE 44K HERO 2 Haptic Inductiv...
In stock with WootwareR3,999.00
R3,499.00
Save: R 500!
Scyrox SCY-V6-BK V6 Ultra Light 30K PAW3950 Kailh Optical Black W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
LAMZU MAYA X 30K DPI Wireless Optical Black Gaming Mouse
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
LAMZU MAYA X WHITE Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K White...
In stock with WootwareR2,499.00
R1,699.00
Save: R 800!
Logitech 910-007562 MX Master 4 8000 DPI Darkfield Haptic Graphit...
In stock with WootwareR2,799.00
R2,399.00
Save: R 400!
Scyrox SCY-V8-WH V8 30K DPI Kailh Optical White Wireless Gaming M...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Logitech 910-005283 G305 LIGHTSPEED HERO 12k Black Wireless Gamin...
In stock with WootwareR899.00
R749.00
Save: R 150!
LAMZU MAYA X AIMLABS Ultra Light 30K PAW3950 Omron Optical 8K Tea...
In stock with WootwareR2,349.00
R1,599.00
Save: R 750!
Scyrox SCY-V6-WH V6 Ultra Light 30K PAW3950 Kailh Optical White W...
In stock with WootwareR1,599.00
R1,199.00
Save: R 400!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | ASUS |
| Series | Gaming Mice |
| Model | P713 ROG HARPE ACE AIM LAB EDITION/BLK |
| Connectivity | USB 2.0 (TypeC to TypeA), Bluetooth 5.1, RF 2.4GHz |
| Sensor | ROG AimPoint |
| Resolution | 36000DPI |
| Max Speed | 650IPS |
| Max Acceleration | 50G |
| USB Report rate | 1000 Hz |
| RF 2.4G Report rate | 1000 Hz |
| L/R Switch Type | ROG 70M Mechanical Switch |
| Button | 5 |
| AURA Sync | Yes |
| Battery Type | Li-Ion Battery |
| Battery Life | 90 hours without lighting, 79 hours with default lighting(Breathing) |
| Shape | Ambidextrous |
| Grip style | Palm grip, Claw grip, Fingertip grip |
| Game Type | FPS, MOBA |
| OS | Windows 10, Windows 11 |
| Software | Armoury Crate |
| Dimensions | 127.5(L)x63.7(w)x39.6(H) mm |
| Weight With Cable | 54g (without cable and USB dongle) |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









