Product Description
Additional Information
Reviews (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Corsair |
| Series | iCUE SP RGB Elite Series |
| Model | CORSAIR iCUE SP120 RGB ELITE Performance (CO-9050136-WW) |
| Rated Current - Fan | 0.30A |
| Speed | 400 – 1500 ±10% RPM |
| Airflow | 12 – 47.73 CFM |
| Static Pressure | 0.15 – 1.46mm-H2O |
| PWM Control | Yes |
| Bearing Type | Hydraulic |
| Cable Length - Fan | 600 ±10mm |
| Sound Level | 7 – 28 dBA |
| Connection cable | 4-pin |
| MTBF - Life Expectation | 40,000 hours @ 25°C |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Category Bestsellers
ARCTIC ACFAN00307A P12 Pro PST 120mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,499.00
R999.00
Save: R 500!
Lian Li G99.12CL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless ARGB 120mm 2150 RPM B...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ARCTIC ACFAN00319A P14 Pro PST 140mm PWM Black Case Fan - 5 Pack
In stock with WootwareR1,699.00
R1,299.00
Save: R 400!
ID-COOLING AF-127-GDL Gold Series 120mm 2000 RPM PWM Black & Gold...
In stock with WootwareR199.00
R179.00
Save: R 20!
Lian Li G99.12RCL1W3B.00 UNI FAN CL Wireless Reverse Blade ARGB 1...
In stock with WootwareR1,199.00
R999.00
Save: R 200!
ID-Cooling TF-12025-PRO-BLACK 120mm PWM Black Case Fan
In stock with WootwareR199.00
R139.00
Save: R 60!
NZXT RF-U36HF-B1 F360 RGB Core 360mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,449.00
R699.00
Save: R 750!
NZXT RF-U42HF-B1 F420 RGB Core 420mm Single Frame Black Case Fan
In stock with WootwareR1,549.00
R799.00
Save: R 750!









