Customers Who Viewed This Product Purchased
NearStream CCD10 Ultra Low Latency 4K60 Passthrough Full HD 1080p...
Stock Coming SoonR1,099.00
R949.00
Save: R 150!
Product Description
Additional Information
Reviews (0) Questions (0)
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Equip |
| Series | Articulating Triple Monitor Desk Mount Bracket |
| Model | 650116 |
| Compatible Display Size | 13" - 27" |
| Material | Aluminium |
| Plastic | |
| Stainless Steel | |
| Load Capacity | 8Kg (per Monitor) |
| Mount | Desk Mount |
| Pan (Swivel) Range | 45° - -45° |
| Number of supported display | 3 |
| Tilt Range | 45° - -45° |
| VESA Compatibility | 75mm x 75mm |
| 100mm x 100mm | |
| Product Size | 820mm x 627mm x 115mm |
| Screen Rotation | 90° - -90° |
| Installation | Grommet, Clamp |
| Pipe Size (Pole Height) | 325mm |
| Arm Full Extension | 562mm |
| Suggest Desktop Thickness | Clamp: Max 88mm |
| Grommet: Max 88mm | |
| Product Weight | 6.3Kg |
| Dimensions | 1448mm x 120mm x 550mm |
| Colour | Black |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Manufacturer's Site | Visit the manufacturer's website |
|---|---|
| Product Link | Visit the manufacturer's page for this product |
Questions
Ask a Question
No questions yet. Be the first to ask!









